İçeriğe geç

Yayın Olanakları

Sempozyum Yayın Olanakları ve Gönderim Tarihleri Hakkında Önemli Duyuru:

Sayın II. Balıkesir Sempozyumu yazarları,

Öncelikle sempozyumumuza sağladığınız katkılardan ötürü Düzenleme Kurulu olarak teşekkür eder sempozyum yayın olanakları hakkındaki bu duyuruyu dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz.

Özet Bildiriler Hakkında:

Sempozyumda sunulan özet bildirilerin tamamı özet bildiri kitabında basılacaktır.

Tam Metin Bildiriler Hakkında:

Sempozyumda sunulan tam metin bildiriler veya sempozyumda özet olarak sunulan; ancak sonrasında tam metin olarak hazırlanan tam metin bildiriler yazarların tercih etmesi halinde tam metin bildiri kitabında basılacaktır.

Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Özel Sayısında Hakem Değerlendirme Sürecine Alınacak Tam Metin Bildiriler Hakkında:

Sempozyumda sunulan tam metin bildiriler veya sempozyumda özet olarak sunulan; ancak sonrasında tam metin olarak hazırlanan tam metin bildiriler yazarların tercih etmesi halinde dergimizin özel sayısında değerlendirme sürecine alınacaktır.

Dergimizin editör değerlendirme sürecinde desk-reject alan tam metin bildiriler, dergi yayın sürecinden çıkarılacak olup tam metin bildiri kitabında yayınlanacaktır. Ancak hakem değerlendirme sürecine geçerek bu aşamada ret alan bildiriler dergide veya tam metin bildiri kitabında yer almayacak olup yalnızca özet metin bildiriler kitabında yer alacaktır.

Gerek özet metin gerekse de tam metin bildirilerin sempozyum oturumlarında yapılan tartışmalar doğrultusunda güncellenmesi önerilmektedir. Özellikle dergiye gönderilen metinler için bu bir gerekliliktir. Dergi süreci haricinde güncellenmeyen bildirilerin ilk versiyonları geçerli olacaktır. Bu nedenle sempozyum internet sayfasında yer alan özet metin, tam metin ve dergimiz makale formatları incelenerek bu formatlara uygun şekilde gerekli düzenlemelerin yapılıp gönderilmesi gerekmektedir.

Yayın Olanakları İçin Önemli Tarihler:

Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi için: 10 Temmuz 2024 Çarşamba

Özet ve Tam Metin Bildiri Kitabı için: 26 Temmuz 2024 Cuma

Özet bildiri şablonuna ulaşmak için tıklayınız.
Tam metin bildiri şablonuna ulaşmak için tıklayınız.
Bildiri telif hakkı devir formuna ulaşmak için tıklayınız.
Özet/Tam metin bildirinizi göndermek için tıklayınız. 
Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi web sayfasına ulaşmak için tıklayınız. 

 

Duyuru

2. Balıkesir Sempozyumu'nda sunulan bildirilerin tam metin/özet bildiri kitabı ve Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi'ne gönderimleri ile alakalı açıklamalara ulaşmak için tıklayınız.